הפודקאסט, שהופק והונחה על-ידי עו"ס עמר גורדון בלוש ועו"ס חני ארנסט, מאפשר לנשים וגברים מלאי כוחות לספר לכולנו את סיפורם. נשמע מהם איך הצליחו להתמודד עם משברים ולצמוח.


המרואיינים מבקשים לתת לנו הצצה לעולמם, כדי לומר למי שמתמודד כיום עם משבר (ולמי שמלווה ומסייע להם) להאמין בדרך, ובכך שעם כוחות והזדמנויות ניתן לצאת ממצבים קשים.

כל פרק יביא את סיפורו של אדם אחר, שהדבר המשותף לכולם הוא הצלחתם לעשות טוויסט בעלילה של החיים שלהם.

 

פרק 1#: הטויסט של מוריד

בפרק הראשון עמר וחני מארחות את מוריד. מוריד מספר על ההתמודדות עם התמכרות לאלכוהול ולסמים, ביצוע עבירות ועל החיים בתחנה המרכזית בתל אביב, שהוא מכנה אותה "עיר החטאים". בשטף דברים הוא מספר על רגעי התחתית הקשים, ואיך למרות הכל הצליח לעשות טוויסט בעלילה של החיים שלו, ולהפוך למי שמסייע למכורים אחרים.

הסיפור של מוריד מראה שהשמיים הם הגבול, ומוכיח שאפשר לצמוח מהמקומות הכי אפלים ולהפוך להיות מקור השראה לאחרים.

להאזנה לחצו כאן

 

פרק 2#: הטוויסט של צעירה מעוררת השראה

הפעם אנחנו מארחות אורחת מיוחדת שתספר לנו על ההתמודדות שלה עם פגיעה מינית ופיזית שעברה מאז שהייתה בת 6. האורחת המיוחדת תספר על ילדותה עם סודות, מתי הבינה שהיא נפגעה, איך למדה לבגרויות במקלט לנשים נפגעות אלימות ועל ההליך המשפטי הכואב. אבל הכי חשוב - היא תספר איך הצליחה לעשות טוויסט בעלילה של החיים שלה, ללמוד לחיות עם הטראומה ולדעת להשתמש בניסיונה כדי לסייע לאחרים.

הסיפור של האורחת שלנו הוא הוכחה לכך שאפשר לצאת מהמצבים הכי קשים שאפשר לדמיין, ואיך עושים את זה בצעדים קטנים, צעד אחר צעד, יום אחר יום.

להאזנה לחצו כאן

 

פרק 3#: הטוויסט של הדסה

הפעם עמר וחני מארחות את הדסה. נשמע ממנה על ההתמודדות שלה עם אלימות ופגיעה מינית במשפחה ועל איך הצליחה לגדל 8 ילדים לגמרי לבדה.

הדסה תספר מתי קרה הטוויסט בחיים שלה ואיך הפכה לעובדת סוציאלית שמטפלת בבני נוער בסיכון.

הסיפור של הדסה מראה ששינוי לא תמיד קורה כשמצפים לו, ואיך אפשר להגיע למקומות מדהימים בעזרת התמדה ועבודה קשה.

להאזנה לחצו כאן

 

פרק 4#: הטוויסט של יעל

הפעם אנחנו מארחות את יעל שתספר לנו על הילדות שלה בצל אם שמתמודדת עם סכיזופרניה ודיכאון. נשמע ממנה איך נעלמה מתחת לרדאר, התנתקה מבית הספר למשך חצי שנה והגיעה למצב שהיא סובלת מהשמנת יתר.

יעל תספר איך דווקא בתקופה של מגפה עולמית, היא מצליחה לעשות טוויסט בעלילה של החיים שלה.

הסיפור של יעל הוא שיעור מזורז בחמלה עצמית שכל אחד מאיתנו יכול ללמוד ממנו.

להזנה לחצו כאן

 

פרק 5#: הטוויסט של אליאור

הפעם חני ועמר מארחות את אליאור שיספר לנו על החיים בחברה החרדית מנקודת המבט של מי שלא מרגיש שייך. הוא יספר על המסלול השגרתי של נער חרדי ועל הסדק שנפער עם הסילוק מתלמוד התורה ושליחתו לטיפולי המרה.

אליאור הצליח להפוך את המוטיבציה שלו לחסוך מאחרים את הקשיים שעבר - למקצוע. היום הוא סטודנט לתואר שני בעבודה סוציאלית, מרצה, פעיל חברתי, שותף למאבק בטיפולי ההמרה, מתנדב באיגי - ארגון הנוער הגאה ופעיל בפורום הגאה של איגוד העובדות והעובדים הסוציאליים.

להאזנה לחצו כאן

 

פרק 6#: הטוויסט של נועה

בפרק השישי עמר וחני מארחות את נועה, שתספר לנו איך חייה התהפכו כאשר התמודדה עם פוסט טראומה. נועה תספר על המאבק שלה עם עצמה בלימודי המשחק, על החרדות ועל ההתמודדות עם ניתוקים מהגוף. הסיפור של נועה נותן הצצה לנבכי הנפש המפותלים, ומציג התמודדות יומיומית אמיצה ומעוררת השראה. 

להאזנה לחצו כאן

 

פרק 7#: הטוויסט של ענבר

הפעם עמר וחני מראיינות את ענבר, שבגיל 9 עולמה התהפך, כאשר החלה לסבול מכאבים משתקים שכולם מסביבה טענו שהיא ממציאה. הכאבים המשיכו, ופגעו בלימודים, בקריירה, בפוריות, ובנפש.

האבחנה במחלה הכרונית ממנה היא סובלת הגיעה באיחור של 14 שנים, ועזרה לטוויסט בעלילה של חייה. המחלה עימה מתמודדת ענבר אמנם לא תעלם, אבל תהליך הריפוי של הנפש מלמד שאפשר להתמודד עם כל קושי. הסיפור של ענבר הוא שיעור מעורר השראה לכל אחד.

להאזנה לחצו כאן 

 

פרק 8#: הטוויסט של מולו

הפעם עמר וחני מארחות את מולו, מבקש מקלט שנולד באריתראה. בגיל 18 ברח מהמשטר הדיקטטורי והתחיל את המסע לישראל.

בדרך עבר עינויים, פציעה קשה, איבד חברים למסע, וגם בישראל המשיך להתמודד עם קשיים שהובילו אותו לחוות דיכאון ופוסט טראומה.

 בכוחות נפש אדירים הצליח לצאת מהגיהנום שהתחולל בנפשו ובכך מוכיח שהשמיים הם הגבול.

להאזנה לחצו כאן

 

הסיפור של עמר וחני

במיני פרק זה, עמר וחני מספרות על עצמן, על הפודקאסט ולמה שווה להיות עובדות סוציאליות.

להאזנה לחצו כאן