פורסם ב: מאת בקטגוריות בכותרות, פעילות האיגוד.

איגוד העובדים הסוציאליים ‏י"ח חשון תשע"ב

‏15 נובמבר 2011

 

לכבוד

ח"כ אהוד ברק

שר הביטחון

אדוני השר,

 הנדון: התייחסותך למקצוע העבודה הסוציאלית בראיון בגל"צ מיום 13.11.11

 1.      בראיון לירון וילנסקי, ביומן הערב של גלי צה"ל, מיום 13 בנובמבר 2011, ענית בתשובה לשאלה אם אתה מרגיש מספיק בטוח ללכת על הגדלת הגירעון בתקציב, כי הינך מבין בדיוק מה אתה עושה. "אני לא באתי מאיזה בית ספר לעבודה סוציאלית. אני יודע מה זה מאקרו כלכלה…." וכו'.

 2.      איני יודע מה היו שיקוליך בעת שנתת הקבלה זו בדבריך, אולם היא ביטאה יחס מזלזל כלפי מקצוע העבודה הסוציאלית, בתי הספר לעבודה סוציאלית והעובדים הסוציאליים בכללותם.

 3.      רבים מבוגרי בתי הספר לעבודה סוציאלית, בתואר ראשון, שני, דוקטורט ואף פרופסורה יש להם הבנה רחבה בנושאי כלכלה ובידי העובדים הסוציאליים בשטח, יש ידע כלכלי נרחב ויכולת הבנה לא מעטה בנושאי מאקרו-כלכלה. דברייך, כאילו העובדה שאינך בוגר בית הספר לעבודה סוציאלית מקנה לך ידע והבנה בנושאי כלכלה, מבטאים זילות כלפי מקצוע העבודה הסוציאלית בכללותו וכלפי העובדים הסוציאליים בפרט, ומהווה פגיעה בהם, בתפקידם ובשליחותם, שהינה קשה, מורכבת ועל-פי רוב אף כפוית טובה.

 4.      ל-15,000 אלף העובדים הסוציאליים העובדים כיום במקצוע, בכל רבדי החיים, ומאות מהם אף מועסקים באגף השיקום במשרדך ועושים עבודת קודש מול נכי ונפגעי צה"ל ועם המשפחות השכולות, מגיעה התנצלות על דבריך באותו ראיון רדיופוני.

 5.      כמי שיודע לכרות אוזן למצוקות שונות בחברה הישראלית, כמי שעמד בראש צבא ההגנה לישראל ובראשות הממשלה, אני משוכנע שתמצא את הדרך המתאימה והראויה להתנצל על הדברים, שאני מניח, נאמרו בהיסח הדעת וללא כל כוונה לפגוע.

                                                                                                                 בכבוד רב

                                                                                                                 עו"ס יצחק פרי

                                                                                                                 יו"ר איגוד העו"ס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים