פורסם ב: מאת בקטגוריות בכותרות, מאבק השכר 2011, פעילות האיגוד.

Union

לכבוד

העובדות והעובדים הסוציאליים

כפי שוודאי שמעתם בתקשורת, הכתובה והאלקטרונית, המשא ומתן בין איגוד העובדים הסוציאליים למשרד האוצר ונציגי המעסיקים, שהתקיים ביום שלישי האחרון (11.1.11), הגיע למבוי סתום.

במהלך שלושת ישיבות המשא ומתן האחרונות, לא שינה משרד האוצר את עמדותיו הקשוחות באשר לתיקוני עיוותי השכר של העובדים הסוציאליים ולתוספות השכר המשמעותיות שאנו דורשים, מעבר ל-6.25% שקיבלו כל עובדי המגזר הציבורי, ולמרות ההבנה של האוצר כי לעובדים הסוציאליים מגיעים תוספת שכר, ידיו נשארו קמוצות.

לאור זאת הודענו למשרד האוצר כי אין בידינו ברירה, אלא להכריז על סכסוך עבודה.

פנינו מיידית להסתדרות, על-פי ההליך החוקי הנדרש, בבקשה לאשר הכרזת סכסוך עבודה. הוועדה לתכנון ולביצוע שבאגף לאיגוד מקצועי, המאשרת סכסוכי עבודה במשק, אמורה לדון בדרישתנו זו בימים הקרובים.

מייד עם אישור סכסוך העבודה יעמדו לרשותנו ולרשות משרד האוצר 14 "ימי צינון" לקיום משא ומתן, בניסיון נוסף לגשר על הפערים ולשפר עמדות. במידה והאוצר יתמיד בעמדתו הקשוחה והקמוצה יהיה באפשרותנו לצאת למאבק על דרישותינו הצודקות לשכר הוגן.

כבר עם הודעתנו על כוונתנו להכריז על סכסוך עבודה החל משרד האוצר לשדר מסרים של דיסאינפורמציה בתקשורת, כחלק מהטקטיקה שלו לבלבל ולהטעות. זהו מהלך טבעי של האוצר להציג את עצמו בתקשורת כמי שהולך לקראת העובדים הסוציאליים מחד, אולם שומר על הקופה הציבורית, מאידך. אל תתנו למידע ולשמועות אלה, היוצאות משולחן פקידי האוצר, לבלבל ולהטעות אתכם – זוהי טקטיקה ידועה, טבעית ומוכרת בכל משא ומתן וסכסוך עבודה.

מקור המידע האמין היחיד אשר יציג את עמדת האיגוד, את פעולותיו ואת לוח הזמנים לביצוען הוא באמצעות עדכונים של מטה המאבק באיגוד העו"ס, אשר יגיעו אליכם באמצעות איגרות העדכון, דרך צירי האיגוד ובעדכונים שוטפים שיופיעו באתר האינטרנט שלנו.

ש ל כ ם

עו"ס איציק פרי

יו"ר איגוד העו"ס

23 תגובות על “המאבק על הסכם השכר הקיבוצי לשנת 2010 – עדכון מספר 11”

 1. עינב

  אני לא מוצאת את המילים שיתארו באופן מדויק את תחושותיי הקשות נוכח התנהלות המאבק שלנו על תנאי שכר ראויים ומכבדים, הנמשך ונסחב ונגרר תקופה כה ארוכה (שלא לומר נמרח ונשמט, כי זו התחושה האמיתית או החשש האמיתי שמקנן בי…).

  לפני כחודש התבשרנו על הצפוי מראש – המו"מ מול האוצר נכשל וכעת פנינו להכרזה על סכסוך עבודה ו….שביתה סוף סוף! זה היה נראה כמו נצח, זה גם לקח נצח, אבל הייתה הרגשה שאנחנו בדרך לשינוי אמיתי, למאבק אקטיבי ואפקטיבי, כי הגענו לאיזשהו קצה, סף, ואיננו מוכנים להשלים עוד עם התייחסות מבזה אלינו כפרופסיה בכלל וכפרטים המשקיעים את נשמתם בעבודה תובענית, סיזיפית ע"פ רוב, הנושאת בחובה אחריות כבדה לחיי אדם והתמודדות עם מצבי משבר ואוכלוסיה מורכבת.

  מאז אותה הודעה מרעישה, כמעט חודש – שקט תעשייתי! כלום! אין כל עדכון בנוגע ל-פנינו לאן. האם הוכרז סכסוך עבודה? השמועה האחרונה הייתה כי ב-25/1 הייתה אמורה להתכנס וועדה של ההסתדרות ולאשר את סכסוך העבודה. מה לוקח כ"כ הרבה זמן? מדוע אין עדכונים מטעם הנהגת האיגוד? מדוע אין העברת מידע מסודר, ברמה שבועית לכל הפחות, בנוגע למאבק? מה צריך לקרות כדי שנבין מה קורה?

  חשוב לי לציין כי מכל עבר אני שומעת וחווה תסכול, התמרמרות עד כעס כלפי הנהגת האיגוד, תחושות של חוסר אונים וייאוש. מדובר בציבור גדול של אנשים שחווה מצד האיגוד את אותו יחס מזלזל, לא מכבד ולא רציני דווקא בשעת אמת זו, ו ח ב ל !

  הגיע הזמן לפעול. אנחנו מאבדים את המומנטום! מזה שנים לא הייתה אחדות שורות כפי שיש היום, רוח גבית מהשטח, והבנה והסכמה בנוגע לנחיצות המאבק והשביתה דווקא בעת הזו. הגיעו מים עד נפש! אם אתם פועלים בערוצים נוספים עליכם לעדכן אותנו ובמידה רבה לבדוק האם יש הסכמה למהלך כזה או אחר אותו אתם מנסים להעביר.

  להגיב
 2. ציפי

  בביקור של האיגוד בדימונה נאמר באופן מפורש שמדובר בימים ספורים עד לפרוץ השביתה ושמחכים רק לתהליך הבוררות של הפרקליטים. התחושה היא שמחכים ומחכים ומחכים…למי? למה? עד מתי? המאבק מאבד גובה. המסרים המועברים מהאיגוד מבלבלים.
  איציק-קשה לנו גם ככה, חוסר הודאות לא מוסיף.
  דליה אהוד-נאומך הנחוש והבלתי מתפשר בדימונה עורר ציפייה והערכה. תדחפי ותקדמי את המאבק, נחישותך ידועה באמינותה.

  להגיב
 3. מאיר דהן

  שימו לב כולם. ועד עובדי הרכבת הכריז אתמול, 1.2.11 על סכסוך עבודה. הסיבה לסכסוך: כוונת הרכבת להקים חברה בת להובלת מטענים. ההסתדרות הכללית אישרה אתמול (א') . אני חוזר אישרה אתמול!!!
  ומה עם הסכסוך שלנו??? גם אותו אישרו? מי?, לא טרחו לספר לי …
  דובר האיגוד מסר בפורום העו"ס, ב25.1.11 שהועדה המאשרת סיכסוכי עבודה בהסתדרות הכללית מתכנסת אחת לחודש, ולא ניתן לפעול מבלי שתתכנס.
  ובכן, מר גולן היקר, היא התכנסה, אתמול!! ומה איתנו??
  נמאס מההמתנה הזאת שמחלישה את השטח, תבינו, חוסר הוודאות, הסחבת, גוררים חוסר אמון בכם – מובילי המאבק. אנחנו רוצים לסמוך, רוצים הנהגה, אבל אין חיבור מספיק לשטח ואין מנהיג.
  די. נמאס להיות מובסים, קדימה לצאת לקרב על השכר. קרב אמיתי, לוחמני ולא וירטואלי.

  להגיב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים