פורסם ב: מאת בקטגוריות בכותרות, פרסומים שונים.

 

איגוד העובדים הסוציאליים

המחאה צריכה לגרום לחקיקת חוק זכויות חברתיות, שיבטיח את הבסיס המינימאלי ליכולת הקיום של האזרח

"המחאה החברתית האוטנטית, החשובה והצודקת מאין כמוה, צריכה להביא לכך שבמדינת ישראל יחוקק חוק זכויות חברתיות, שיגדיר את הבסיס המינימאלי ליכולת הקיום של האזרח, תוך שמירת כבודו וחירותו", טוען איגוד העובדים הסוציאליים, בפנייה שהעביר היום (יום א) למארגני המחאה החברתית.

לדברי יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים, איציק פרי, כשיתקיים חוק כזה אי אפשר יהיה עוד לקצץ בצורה שרירותית את קצבאות הביטוח הלאומי, להעלות את מחירי המים ומוצרי היסוד ולפגוע באוכלוסיות מהשכבות המוחלשות וממעמד הביניים, שכן הדבר יהיה מנוגד לחוק.

"מה שקורה כיום זוהי מחאה, שכפי שהיא נראת, אין ספק שהיא תוביל לשינוי חברתי במדינת ישראל וכשזו תתרחש אסור לנו לשכוח, לבד מהאזרחים הנמצאים במעמד הביניים, גם את השכבות המוחלשות", אומר פרי. לדבריו, אלפי משפחות שנמצאו זכאיות לדיור ציבורי אינן מצליחות לממש זכאות זאת, בהעדר מאגר דיור ציבורי הולם, והן נאלצות להמתין שנים רבות לדיור כזה. בנוסף, עשרות אלפי משפחות סובלות מהעדר ביטחון תזונתי, עוני תרבותי ועוני בריאותי, עד כדי חוסר אפשרות לצרוך תרופות ולקבל שירות רפואי אלמנטארי.

"יוקר המחיה כיום יוצר מצב שאוכלוסיות גדולות נדרשות להיסמך על בתי תמחוי למיניהם ולעמוד בתורים לקבלת חבילות מזון בחגים, שמחלקים עמותות וארגונים וולונטריים", אומר איציק פרי. "במקום להגדיל את קצבאות הביטוח הלאומי לאוכלוסיות אלה, בעיקר אוכלוסיית הנכים והקשישים, בוחרת הממשלה לנהוג כלפיהם כמנהג שלושת הקופים: לא רואים, לא שומעים ולא מדברים".

לקראת גיבוש מסמך הדרישות של מארגני המחאה החברתית מבקש איגוד העובדים הסוציאליים להוסיף דרישות, להבטחת זכויותיהם של שכבות הביניים והשכבות המוחלשות, ביניהם: הקצאת דיור ציבורי, בנוסף לדיור בר-השגה; הגדלת הקצבאות לבעלי השכר הנמוך, במיוחד לאוכלוסיית הנכים והקשישים; ביטחון תזונתי לכלל האוכלוסייה וכאמור חקיקת חוק זכויות חברתיות, שיעגן בחקיקה את כל הדרישות החברתיות הללו וימנע פגיעה עתידית במעמד הביניים.

כמו כן מבקש איגוד העובדים הסוציאליים ממארגני המחאה החברתית להוסיף כדרישה מהממשלה עצירת תהליך ההפרטה הזוחלת של שירותי הרווחה, הבריאות והחינוך. "אנו כעובדים סוציאליים רואים עד כמה ההפרטה הזו רעה ופוגעת בראש ובראשונה באיכות השירות לאזרחים", טוען איגוד העובדים הסוציאליים.

"דו"ח העוני האחרון, שקבע כי 20 אחוז מאזרחי המדינה, כל אדם חמישי, נמצא מתחת לקו העוני, מדבר בעד עצמו, ולכן יש לנצל את המחאה החברתית המוצדקת הזו, כדי לשפר גם את מעמדם של השכבות המוחלשות ולא להגדיל עוד יותר את הפערים בחברה הישראלית", אומר יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים, איציק פרי. "כוחה של המחאה החברתית היא בהיותה אוטנטית ולא ממסדית ולכן היא גם תצליח, שכן שום ממשלה אינה יכולה, ואסור לה, להתעלם מזעקתם של מאות אלפי אזרחים".

________________________________________________________

לפרטים: דוד גולן, דובר איגוד העובדים הסוציאליים: 050-5702070

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים