פורסם ב: מאת בקטגוריות בכותרות, מאבק השכר 2011.

איגוד העובדים הסוציאליים

01/06/2011

עמיתיי העובדות והעובדים הסוציאליים,

ישום הסכם השכר ולקחי המאבק

1.  אנחנו נמצאים חודשיים וחצי בקירוב ממועד סיום השביתה וחזרתנו לעבודה.

תחושות הכעס והתסכול עדיין קיימות אצל רבים מהעובדות והעובדים הסוציאליים, ואליהם מתווספת העובדה כי ההסכם אליו הגענו, בתיווכו של בית הדין הארצי לעבודה, על כל היבטיו המשפטיים, עדיין לא נחתם סופית וביצועו טרם חל על העובדים.

כאשר סכסוך עבודה מסתיים חותמים הצדדים על הסכמות והבנות בלבד. לאחר מכן הסכמות אלה מגובשות להסכם שכר משפטי, שיהווה את הסכם השכר של העובדים

הסוציאליים לשנים הבאות. הניסוח המשפטי של ההסכם מאוד חשוב, שכן הוא כולל את יישום ההסכם לשנים הבאות, בכל הרבדים ובכל המישורים, שיענו על כל השאלות המשפטיות והחוקיות, וניסוחו מחייב תשומת לב רבה מצד כל הצדדים. אנו נדרשים להקפיד על כל אות ומילה.

זהו תהליך מקובל, שאורך מספר חודשים ואינו חורג מהסכמי שכר אחרים במשק, שניסוחם המשפטי אורך מספר חודשים.

עם זאת, על מנת להקל עם העובדים, הגענו להסכמה עם האוצר, כי החל ממשכורת חודש מאי, המשולמת בתחילת יוני, יקבלו כל העובדים הסוציאליים במגזר הציבורי משכורת מלאה, הכוללת את התוספות הראשונות שבהסכם. אנו כמובן נעקוב אחר ביצוע הסכמה זו. בחלק גדול ממקומות העבודה שילמו כבר מקדמות עבור התשלום הרטרואקטיבי (תחילת החלה ההסכם הינה מינואר 2011). במקומות העבודה, שהמקדמות לא שולמו, וכן יתר הסכומים המגיעים לנו רטרואקטיבית, אלה ישולמו לאחר שייחתם ההסכם, והממונה על השכר באוצר יוציא הוראות ביצוע מלאות לביצועו.

אנו עושים את כל הנדרש ובאופן נמרץ ביותר, על מנת שהנוסח המשפטי יסוכם וייחתם כבר בימים הקרובים, ותחילת החלתו על כלל העובדות והעובדים הסוציאליים. חתימת ההסכם והוצאת הוראות ביצוע ע"י הממונה על השכר יאפשרו לנו לטפל במיצוי הזכויות ביעילות.

2.  ידוע וברור לנו כי האיגוד נמצא עתה, בעקבות השביתה, במשבר קשה. כחלק מהפקת הלקחים הודעתי כי נקיים ועידה מיוחדת, שתדון ותפיק לקחים בהיבטים השונים של המאבק ותוצאותיו. ביקשתי לקיים ועידה זו מיידית, כבר בחודש יוני, אולם בשל דרישה של חלק

מצירי הוועידה, לעמוד באמות המידה של התקנון הנוכחי ולאפשר לצירים להכין 60 יום מראש הצעותיהם להחלטות ושינויי התקנון, הוועידה תתקיים ב- 14/15 בספטמבר.

בוועידה נקיים קבוצות עבודה, בעזרת חברה חיצונית שתוביל את התהליך ותביא לסיכום ויישום המהלכים שיקבעו. בקבוצות עבודה אלה נדון בהפקת לקחים בכל ההיבטים של קבלת ההחלטות: הקשר עם השטח; הליך קבלת ההחלטות; רמת עדכון וידוע צירי הוועידה; תקשורת; לוביזם ועוד – לפני, במהלך ואחרי השביתה. כמו כן תדון הוועידה בשינויים הנדרשים בתקנון האיגוד ותידרש למשבר הנוכחי, שהאיגוד נמצא בו.

כולי תקווה שדיוני הוועידה יהיו מועילים, תורמים ופוריים, תוך אמונה שנצא ממשבר זה מחוזקים ומאוחדים.

שלכם,

עו"ס איציק פרי

יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים

12 תגובות על “אגרת לעובדים הסוציאליים”

  1. גיוס

    אני טרם קיבלתי את התוספות המגיעות לי ע"פ ההסכם החדש.. חיפשתי את הניסוח המשפטי הסופי של ההסכם שמר' איציק פרי ציין בחודש אפריל שהם עובדים על גיבושו.. ואחריו יוציא הממונה על השכר באוצר הוראות ביצוע שיחייבו את החלת ההסכם על כלל עובדי המגזר הציבורי.. אבל לא מצאתי באתר שום התייחסות חדשה לנושא.. אנא שלחו לי את עיקרי התוספות המפורטים.. ואם יש ניסוח משפטי המחייב את המעסיק אשמח לקבל..

    להגיב
  2. גילה סלע

    יש סעיפים בהסכם שדורשים הסבר. לא ברור נושא התוספת השיקלית. האם בסוף הפעימות המשכורות יעלו בכ-50% ? האם הפעימה השנייה נוספת על הראשונה או מחליפה אותה? כלומר האם בשנת 201 מקבלים תוספת של 400 ש"ח בחודש ובשנת 2012 700 בכל חודש, או 400 +700, דהיינו 1100? באופן זה לאחר סיום כל הפעימות, התוספת הסופית היא כ 3000 ש"ח. המעסיקים לא סגורים לגמרי לגבי הסעיף הזה

    להגיב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים