פורסם ב: מאת בקטגוריות ניוזלטר, פעילות האיגוד.

עובדות ועובדים סוציאליים יקרים,

להלן עדכונים על פעילות האיגוד בתקופה האחרונה:

נחתם הסכם תוספת לשכר עבור מומחיות 

אני שמחה לבשר על כך שההסכם על תוספת שכר למומחים נחתם השבוע, אושר ויוצא לדרך.

אחרי מו"מ שנמשך 5 שנים הצלחנו לסיים בהסכמה על תוספת השכר לכל מי שהוכר כמומחה, בכל המסלולים (מסלול רגיל, בכורות ובכיר) ועובד בשרות הציבורי שחתום על הסכם שכר קיבוצי לעו"ס.

מומחים אלו יקבלו תוספת שכר של 4% החל מתאריך 1.12.09 או תאריך ההכרה, המאוחר מביניהם, והילך. התשלום רטרואקטיבי, דהיינו – מענק חד פעמי, תוספת של 4% החל מיום 1.12.09 (גם אם המומחיות הוכרה קודם לכן, ובלבד שבתאריך הקובע המומחה הועסק בשירות הציבורי) או מיום קבלת ההכרה. למשל – אם ההכרה כמומחה הייתה במרץ 2011 – המענק הרטרואקטיבי יחול מתאריך זה. ההסכם חל גם על פורשים אחרי התאריך הקובע, ובלבד שעבדו בשירות הציבורי בדצמבר 2009.

הביצוע: החל ממשכורת/גימלה של חודש מרץ 2015, המשולמת באפריל.

בקשות חדשות להכרה במומחיות:

האגודה לקידום עבודה סוציאלית אחראית לטיפול בנושא עד סוף פברואר 2016. מתאריך זה, יועבר הטיפול בהענקת רמה מקצועית למשרד הרווחה.  ניתן להגיש בקשות להכרה ברמה מקצועית "מומחה", בלבד. (הרמות האחרות בוטלו ואינן קיימות יותר).

הכללים המעודכנים לקבלת "מומחיות" שעודכנו על ידי המועצה לעבודה סוציאלית במאי, 2014, מפורסמים באתר האיגוד ויש לפעול לפיהם. מרכזת הטיפול בנושא היא עו"ס גבי שטיינברג וניתן לפנות אליה בשאלות בדוא"ל:  gabi.st@gmail.com

אני מאמינה שנכונו לנו עוד הישגים רבים בהמשך דרכנו.

קיימנו שביתת אזהרה בת יום אחד במשרד הרווחה

בחודש יוני 2014 הכרזנו סכסוך עבודה במשרד הרווחה, בעקבות רפורמות ושינויים ארגוניים שמבצע המשרד, ללא הסכמת נציגי העובדים וההסתדרות. במסגרת צעדים ארגוניים השמורים לנו כחלק מסכסוך העבודה, קיימנו פגישת הסברה עם עובדות, אשר בסופה קיבלו כל העובדות מכתבי השעיה, בעקבות שיתוף הפעולה שלהן עם האיגוד. צעד זה הגיע בהמשך לשורה ארוכה של התנכלויות לעובדי המשרד ונסיונות חוזרים לפגוע ביכולתו של האיגוד לייצג את העובדים. על כן קיימנו ב-28 לינואר שביתת אזהרה, בת יום אחד, שכללה את כל עובדי משרד הרווחה במטה ובמחוזות, בשיתוף מועצת עובדי משרד הרווחה.

שביתה זו הייתה מבחינתנו אזהרה, ונקיטת עמדה ברורה כלפי הנהלת משרד הרווחה, ומשרדי הממשלה בכלל, כי לא נאפשר כל פגיעה בזכותם של העובדים לקיים פגישות עם נציגיהם ובמיוחד במהלך סכסוך עבודה, זכות הקיימת  לעובדים ולנציגיהם בחוק סכסוכי עבודה, ונמשיך לפעול לפי חובתנו לתת הגנה מקצועית לעובדים מצד האיגוד וההסתדרות וייצוגם מול ההנהלה בכל עניין.

בעקבות השביתה מכתבי ההשעיה בוטלו, וחזרנו לשולחן המשא ומתן תוך נכונות של ההנהלה לשתף פעולה עם האיגוד.

מעט מהסיקור התקשורתי על השביתה, כאן  וכאן

סרט חשוב, "רחוק מן העין", במסגרת תוכנית "המערכת" בערוץ 2 עם מיקי חיימוביץ, המשקף את עבודת העו"ס בנושא הגנה על ילדים

בשבוע שעבר שודר במסגרת תוכנית "המערכת" בערוץ 2, סרט שליווה את העובדים הסוציאליים בעבודתם בנושא הטיפול בילדים ונוער בסיכון. בסרט ליוותה הבמאית, לימור פנחסוב, את תהליך הטיפול וההתערבות של העובדים הסוציאליים, שלעיתים מסתיים בצורך להוצאת ילדים מהבית. בסרט שולבו מומחים שהציגו את הדילמות, הקשיים והעבודה המורכבת של העו"ס בתחום זה.

העבודה על הסרט נמשכה במשך חצי שנה, והינה פרי שיתוף פעולה של דובר האיגוד, דוד גולן, ודוברת משרד הרווחה, רוני מלכאי. תודה גדולה לעובדים והעובדות שייצגו אותנו בכבוד. מי שטרם צפה\תה מוזמן: – לחצו כאן

 המערכת

טיפול בנושא האלימות באינטרנט והאלימות מול בתיהם הפרטיים של העובדים הסוציאליים

כחלק מטיפול מתמשך של האיגוד בתופעת האלימות, שמקורה באינטרנט וברשתות החברתיות ומתרחבת גם מעבר לגבולות הרשת, מול בתיהם של העובדים הסוציאליים, יזמתי שולחן עגול עם מרכז השלטון המקומי, ארגון מנהלי הרווחה ומשרד הרווחה לנטילת אחריות של ראשי הרשויות המקומיות על שלומם, ביטחונם ושמם הטוב של העובדים הסוציאליים, עובדי הרשויות המקומיות. בעקבות פעילות זו פנו יו"ר ועדת הרווחה במרכז השלטון המקומי ומנכ"ל המרכז לכל ראשי הרשויות וביקשו מהם לקחת אחריות להגנה על העובדים, כולל ליווי משפטי והוצאת צו למניעת הטרדה מאיימת נגד המסיתים.

בעקבות פנייה זו הלכו כבר עיריות תל-אביב ובת-ים, בעקבות עיריית פתח-תקווה, ופנו לבית המשפט בדרישה להוצאת צו הטרדה מאיימת להגנה על העו"סים שהותקפו אצלם ואנו מקווים כי רשויות מקומיות נוספות ילכו בעקיבותם.

בנוסף, בצעד תקדימי הגישה פרקליטות המדינה, באישור היועץ המשפטי לממשלה צו למניעת הטרדה מאיימת בשמן של שתי עובדות סוציאליות בכירות בשירות למען הילד שבמשרד הרווחה, צו שקבע הרחקתו של אחד המסיתים מקרבת אזור מגוריהן למשך חצי שנה. הוצאת הצו סוקרה בהרחבה בתקשורת, בין השאר כאן

השגנו החלטה תקדימית בעניין קביעת גמול תפקיד למנהלי מחלקות לש"ח

גמול תפקיד של מנהלים נקבע לפי מספר העובדים תחת ניהולם. עד היום היה מספר העובדים מחושב רק על פי העובדים בתקן הרשות, ולא נכללו בחישוב זה עובדים המועסקים דרך עמותות או בתקציבי פעולה. בשבוע שעבר התקבלה החלטה בוועדה הפריטטית לעניין רשות מקומית בצפון הארץ, לפיה יש לחשב את גמול התפקיד לפי כלל העובדים שבאחריות המקצועית של המנהל. משמעות ההחלטה היא כי ניתן יהיה להשיג תוספת שכר משמעותית למנהלי המחלקות בחלק ניכר מהרשויות, לפי אחריותם המקצועית בפועל.

מיפוי העסקה כתף אל כתף במחלקות לשירותים חברתיים

כידוע, במחלקות לשירותים חברתיים מועסקים עובדים סוציאליים רבים דרך עמותות ודרך "תקציבי פעולה", כלומר שלא בתקן הרשות, לרוב בתנאי שכר ירודים וללא ביטחון תעסוקתי. על מנת לשים סוף לתופעה פסולה זו ולשפר את תנאי העסקתם, התחלנו במהלך של מיפוי העובדים במחלקות שיסייע לנו במו"מ עתידי.

על כן אנו מבקשים את עזרתכם – עובדי המחלקות לש"ח – במילוי שאלון על מקום העבודה שלכם. כל מידע שתוכלו לספק יסייע לנו. השאלון נמצא בקישור הבא – לחצו כאן. לשאלות בנושא זה ניתן לפנות למזכיר חטיבת השירותים המופרטים באיגוד, רועי פרלמן roip@histadrut.org.il

 

הצטרפות לארגוני חברה אזרחית בקידום מדיניות רווחה

כנשות ואנשי מקצוע החשופים למציאות החברתית-כלכלית בחברה הישראלית, ולהיעדר מענים הכרחיים עבור קהל הפונים, חשובה נוכחותנו ומעורבותנו גם בזירת עיצוב המדיניות החברתית-כלכלית, ועיצוב דעת הקהל בנושאים אלו. עלינו לתת את הדעת להשפעות המדיניות המונהגת בישראל כיום, ובעתיד, ולהוות סוכני שינוי, הן עבור הפונים, והן עבורנו כאזרחיות ואזרחים במדינת ישראל, וכעובדים ועובדות. ברור לכולנו, כי מצבנו ומצב הפונים שלובים זה בזה, ואלו קשורים קשר הדוק למדיניות החברתית-כלכלית, המשפיעה על תפיסת תפקיד העו"ס בציבור הרחב, על כמות הפונים, איכות המענים שביכולתנו להעמיד לרשותם, ועל היכולת, שלנו ושל הפונים גם יחד, להתפרנס בכבוד מעמל יומם.

בשנים האחרונות פועלים פורומים רבים בהם שותפים ארגונים חברתיים ואזרחים מעורבים על מנת לקדם מדיניות חברתית-כלכלית צודקת כמו דיור ציבורי ודיור בר השגה, הפסקת הפרטת השירותים החברתיים ודאגה לעובדי הקבלן העובדים במגוון תחומים במשק וביניהם גם בתחום העבודה הסוציאלית, כמוהפורום למאבק בעוני, הקואליציה להעסקה ישירה, הקואליציה לדיור בר השגה, פורום המעקב אחר יישום המלצות וועדת אלאלוף ועוד.

בכל אחד מהפורומים והקואליציות השונות ישנו מקום חשוב לנציגות של עובדות סוציאליות, אשר יתרמו מהידע והניסיון שצברו בעבודת השדה, ויפעלו בתחומים השונים מתוך התפיסה כי מענה אמיתי לאוכלוסיות המוחלשות אינו יכול להסתכם בסיוע הפרטני למשפחה ולקהילה, אלא חייב לכלול מדיניות חברתית כלכלית שתאפשר יציאה מעוני והזדמנות אמתית לכל אחד ואחת.

נשמח אם תעדכנו אותנו בתחום בו תרצו לפעול – באמצעות הלינק – לחצו כאן

נציגי וועדת מדיניות חברתית של האיגוד יצרו אתכם קשר, יסבירו על אופי הפעילות של הפורום או הקואליציה, הפועלת בתחום ואת היקף השעות, יבדקו עם מקום העבודה שלכם לגבי אפשרות להכיר בחלק משעות הפעילות כשעות עבודה, ויחד תמצאו את הדרך להשתלב בפעילות הרלוונטית. שימו לב – אופני הסיוע הדרוש לאותם התארגנויות לשינוי חברתי הנם מגוונים וניתנים לבחירתכם והעדפתכם האישית.

כחלק מפעילות האיגוד בתחומים אלו, פניתי השבוע לראש עיריית תל אביב רון חולדאי בבקשה לשתף עובדים סוציאליים בתהליכי התכנון של פרויקט הדיור בשדה דב. מדובר בפרויקט ענק בסדר גודל של עיר בינונית, ולנו חשוב להיות מעורבים בתהליך, על מנת להבטיח שיוקדש חלק ראוי ממנו לדיור ציבורי ודיור בר השגה, באופן שישרת את רווחת כלל הציבור.

כינוס וועידת איגוד העובדים הסוציאליים

ב-24-25.2 תתכנס הוועידה השנתית של צירי האיגוד, בה משתתפים כל הנציגים שנבחרו לייצג אתכם במוסדות האיגוד. הוועידה תדון בהצעות הרבות שהוגשו על ידי הצירים לשינוי תקנון האיגוד, ובסופה תאשר תקנון חדש. בוועידה נסכם את שנת הפעילות ונדון בתכניות העבודה להמשך.

יום העובד הסוציאלי בשבוע של ה-18 במרץ

ב 18 למרץ  יחול יום העו"ס הבינלאומי. יום זה נועד להביע הוקרה לעו"ס הנמצאים במרכז העשייה החברתית ואמונים על הבטחון של החברה. השנה יום זה חל למחרת הבחירות לכנסת, כך שלא נוכל לציינו, כפי שעשינו בשנה שעברה, בכנסת ישראל, אולם אנו קוראים לכולכם לפעול לארגון פעילויות הוקרה לעובדים בשבוע זה, בתחומי המחלקות והשירותים השונים, בתי החולים וגם מטעם הנהלות השירותים והמשרדים.

בברכה,

עו"ס מומחה צפרא דוויק

יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים