פורסם ב: מאת בקטגוריות אירועים, פעילות האיגוד.

http://www.pulseem.co.il/Pulseem/ClientImages/3845///header_people_3.png
http://www.pulseem.co.il/Pulseem/ClientImages/3845///title_Tzapra.png
עובדות ועובדים סוציאליים יקרים,
בחודשים האחרונים האיגוד פועל בחזיתות רבות, ואין אחת החשובה מאחרת. האחריות שלי כיו"ר האיגוד היא לוודא שאין נושא שנשאר ללא טיפול ועל כך אנו עמלים מול משרדי הממשלה, הכנסת, העמותות והשלטון המקומי.
דווקא בתקופות כאלו התגייסותכם ומעורבותכם חשובות לאין ערוך. כמעט מידי יום אני וצוותי נפגשים עם קבוצות של עו"סים המייצגים סקטור מסוים, בין אם אלו שעובדים עם קשישים, עו"סים קהילתיים, מדריכים בבתי הספר לעבודה סוציאלית, עו"סים בשירות המבחן, בבריאות ועוד ועוד. זה פשוט עושה טוב לדעת שכוחו של האיגוד נראה בשטח ועו"סים רבים מבינים שכוחנו באחדותנו ונלחמים יחד למען המטרה המשותפת של הטבת תנאי העבודה והשכר שלנו.
בניוזלטר זה אשתף אתכם בחלק מהמאבקים המרכזיים בהם אנו עוסקים מידי יום ועושים לילות כימים כדי להגיע להישגים משמעותיים.
זו הזדמנות מצוינת להודות לכל העו"סים במלאכה ולחזק אותם. דלתי תמיד פתוחה להצעות ושיתופי פעולה מהשטח.
 
שלכם,
 
עו"ס מומחה צפרא דוויק
יו"ר האיגוד
צו ההרחבה
צו ההרחבה נכנס לתוקפו ב 1 במרץ ומתחיל לקרום עור וגידים ועמותות רבות כבר פועלות לפיו. עם זאת העבודה עוד רבה ולצערנו לא כל המעסיקים מקיימים את החוק. בועז גור, מזכיר חטיבת המופרטים, פועל עם כל משרדי הממשלה לאכיפה, ויחד עם יושבי ראש המחוזות נמצאים בקשר עם מאות מעסיקים ומלווים אותם בתהליך הטמעת צו ההרחבה. במקביל, אנו מקבלים מאות שאלות ופניות מעו"סים שרוצים לדעת על זכויותיהם החדשות.
יש משפט שאומר "כל ההתחלות קשות", גם במיקרה זה הוא מתאים. צו ההרחבה הוא חוק, וככל חוק, גם אותו חייבים לקיים. השינוי בתנאי ההעסקה הוא משמעותי וגדול ולכן אני קוראת לכם להיות אסרטיביים ולהילחם על קיומו במקום עבודתכם מחד, אך גם להיות סבלניים ולהבין שדברים כאלה לוקחים זמן. אני מזמינה אתכם לפנות אלינו בכל שאלה או בעיה בנושא.
לשאלות, הבהרות ושאר ירקות בנושא הצו אתם מוזמנים לפנות ליושב ראש המחוז בו אתם עובדים: פרטי התקשרות
המשבר בטיפול בקשישים ותנאי ההעסקה של עו"ס זיקנה
ב-20 ביוני הכרזנו על סכסוך עבודה של כ-4,000 עובדים הסוציאליים המטפלים בתחום הזקנה ברשויות המקומיות. זאת לאחר שהמשבר הגיע לשיאו עם הודעת משרד הרווחה על כוונתו לקצץ ולפטר כ-250 עובדים סוציאליים, המטפלים באוכלוסיית הזקנים.
מזה שנים שאנו זועקים כי יש לטפל ביסודיות במציאות הקשה אליה הגענו עקב הזנחה מתמשכת של משרדי הממשלה בטיפול בקשישים. הזקנים הפכו לקורבנות של ויכוח מתמשך בן שנים, בין הביטוח הלאומי, משרד הרווחה ומרכז השלטון המקומי, שלא הצליחו להגיע ביניהם להבנות באשר לתקצוב התקנים. את המחיר על כך ישלמו עשרות אלפי זקנים, הזקוקים לסיוע ונסמכים על שירותי הרווחה, שלא יקבלו את המענה הסוציאלי הדרוש להם.
כיום המעמסה על העובדים הסוציאליים בתחום הזקנה בלתי נסבלת! כל עובד סוציאלי נדרש לטפל בו זמנית בכ-500 זקנים בממוצע. בחלק מהערים עו"סים אחראים על למעלה מ-1,000 קשישים. מעל לכל במה אפשרית  אנחנו מתריעים שלא נשתוק ונלחם על זכויותינו לעבוד בצורה מקצועית וראויה בכדי להעניק למטופלנו את הטיפול לו הם זקוקים.
יחד עם פורום מנהלי קשישים במחלקות, הכרזנו על סכסוך העבודה, שטילטל את המערכת. נעה עמיר, מזכירת החטיבה הציבורית פעלה מול חברי כנסת רבים וועדות הכנסת השונות ובכך הצלחנו להכניס את הנושא לסדר יומה של הכנסת.
ב-26 ביוני קיימנו הפגנה רועשת מחוץ למשרדי האוצר והרווחה ובכניסה לכנסת. חברי כנסת רבים הגיעו והביעו תמיכתם במאבקנו ועל כך אנו שולחים להם תודתנו.
לאחר ההפגנה המשכנו לדיון חירום שיזם ח"כ נחמן שי בוועדת העבודה והרווחה בהובלתה של ח"כ טלי פלוסקוב, מ"מ יו"ר הוועדה. בדיון נכחו חברי כנסת, מנכ"ל משרד הרווחה, אביגדור קפלן, מנכ"ל השלטון המקומי, שלמה דולברג ורפרנט לנושא רווחה במשרד האוצר. הדיון היה סוער. הגענו אליו עם דרישות ברורות:
*תכנון רפורמה כוללת בתחום הטיפול בקשיש *ביטול פיטוריהם של העובדים הסוציאליים *בחינת עומס המטלות העצום *הוספת 150 תקנים נוספים בשלב הראשון ו-300 תקנים נוספים בשלבים מאוחרים יותר בפרישה לאורך חמש השנים הקרובות.
בתום הדיון הורתה ח"כ פלוסקוב על נציגי משרדי הממשלה והשלטון המקומי לקיים פגישה במטרה למצוא פתרון תוך שלושה שבועות. בזכות הלחץ שהפעלנו, ניתנה הוראה להכניס את האיגוד לפורום קבלת ההחלטות בנושא הזיקנה.
בשבוע שעבר התבשרנו כי הלחץ שלנו עבד ופיטורי העו"סים בוטלו לאלתר. אמרתי בעבר ואני חוזרת על כך: המאבק שלנו הוא רחב. אנו דורשים בחינה יסודית של התקינה והמעמסה של עו"ס זיקנה ולא נשתוק עד שדרישותינו יתקבלו וייושמו.

תמונה1
 תמונה2

הדרכה בבתי הספר לעבודה סוציאלית
הדרכת הסטודנטים לעבודה סוציאלית הייתה בעבר חוד החנית של המקצוע. עובדים סוציאליים היו שואפים להגיע למעמד בו הם מדריכים ומלווים את דור העתיד בתחילת דרכם המקצועית.
מזה שנים רבות שתחום ההדרכה בבתי הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטאות ובמכללות נמצא בכאוס מוחלט. מצב שהוביל לירידה ברמת ההדרכה עד קושי בקבלת הסכמה להדריך של עוסי"ם ותיקים ומקצועיים שיכולים לשמש מדיכים למופת.
הסיבות המרכזיות שהובילו למצב זה היא התייחסותם המזלזלת של המעסיקים לעבודה זאת, והעדר סטנדרטים אחידים בנושא השכר ותנאי העסקה, כמו גם תקשי"ר ברור והנחיות המשרדים.
הקמנו פורום של מדריכים נציגי כל בתי הספר והמכללות בהובלתם של ישראל אמיר, עופרה ליכטנטריט ויעל הרן סילוק, אשר דן בדרישות לשכר ואופן התשלום וגיבש דרישות. בשבועות האחרונים מאבקנו עלה מדרגה כשנפגשנו עם סיו"ר המל"ג, פרופ' אדו פרלמן בהשתתפות נציגי הצוות המוביל של המדריכים. שיקפנו לנציגי המל"ג את המציאות העגומה של ההדרכה והמדריכים בבתי הספר ועד כמה המצב הנוכחי מסכן את עתיד המקצוע שמשפיע באופן ישיר על החברה הישראלית על כל רבדיה.
התבשרנו כי קיימת המלצה של המל"ג לבחינת תנאי ההעסקה של המדריכים ושהם מודעים למצב החירום אליו הגיעו. מנהלי בתי הספר לעבודה סוציאלית תומכים במאבקנו ומוכנים לסייע למציאת פתרונות בהקדם.
עם זאת, התרענו בפני כל הנוגעים בדבר כי אם לא נראה שינוי ממשי ויישום בקשותינו כבר בתחילת שנה"ל תשע"ח נשתמש בכלים העומדים לרשותנו ונפסיק את ההדרכה לסטודנטים עד להודעה חדשה. כולי תקווה כי לא נגיע למצב זה, כולנו מכירים בחשיבות ההדרכה בפיתוח המקצוע וסיוע לדור העתיד שלנו, שמגיע לו לקבל את ההכוונה הטובה ביותר. לצד זאת, אנו מעבירים להם גם מסר חשוב לא פחות, שאומר כי העובדים הסוציאליים הם חלק משמעותי בחברה הישראלית ועל כן יש להתייחס בכבוד הראוי למקצוע.
תואר שני
תוספת של 7% לשכר, לעובדים סוציאליים בעלי תואר שני בעבודה סוציאלית מאושרת גם לתואר שני על פי רשימה המוסכמת עם משרד האוצר.
העבודה הסוציאלית היא מקצוע מורכב המתפתח בהתאם לשינויים ולתמורות החלים בחברה הישראלית ולכן נושאים שלא היו רלוונטיים בעבר ללמידה, כיום נדרשים בשל השתנות בתחומי העיסוק השונים. על כן פנינו , יחד עם יו"ר ועדת קידום מקצועי, חנה גן, לפני כשנה לאוצר במטרה לשנות ולהתאים את רשימת התארים המזכים לתוספת לתואר שני. לאחר לחצים רבים ומו"מ הסכים האוצר עם חלק מדרישותינו ובימים הקרובים אמורה להתפרסם הרשימה העדכנית של התארים המתקדמים שיזכו אתכם בתוספת זו.
משרד הבריאות – רפורמה בלוח התפקוד
במשרד הבריאות עובדים כ-2,500 עובדים סוציאליים במגוון רחב של תפקידים. כל אחד מהתפקידים הללו נתון תחת לחץ רב בהתאם למציאות השוררת בארץ ותנאי העבודה במערכת הבריאות. כל עו"ס בבריאות נאלץ להתמודד עם מעמסת משימות גדולה בטיפול באוכלוסייה רגישה בעלת צרכים ייחודיים.
בחודשים האחרונים עשינו עבודת שטח מעמיקה, נפגשנו עם עו"סים ובחנו את לוח התפקוד. לאחר שנים שעו"סים נשארו באותו מתח דרגות, ניכר כי יש מקום לבחינה מחודשת של תנאי העסקתם. על כן, יחד עם תא בריאות, בהובלתה של חנה סולומון בנינו סרגל חדש של מתח דרגות לתפקידים השונים במערכת הבריאות. קיימנו פגישות עם הגורמים הרלוונטיים במשרד האוצר ובמשרד הבריאות, הפעלנו לחץ רב והעברנו את המסר באופן ברור: יש לקיים שינוי יסודי ומשמעותי בלוח התפקוד המערכת.
בימים אלו אנו בתחילתו של מו"מ מול הנהלת משרד הבריאות ונמשיך לעדכן אתכם בדבר.
שירות המבחן
תא שירות המבחן באיגוד בהובלתה של עו"ס מעיין כהן הכין מסמך דרישות לשינוי הגדרות תפקיד, חותך כל השירות, אשר הוגש לשר הרווחה, חיים כץ ולמנכ"ל משרדו, אביגדור קפלן. השינויים נמצאים במו"מ פעיל מול משרד האוצר.
נוספים שעל הפרק…
דרישות שכר ותיקון עיוותים בלוח התפקוד במסגרת הסכם השכר הנוכחי
בימים אלו אנו בעיצומו של מו"מ עם משרד האוצר. מסמך דרישות שגובש על ידי ועדת השכר באיגוד הונח בפני המשנה לממונה על השכר במשרד האוצר. דרישותינו נוגעות כמעט בכל סקטור במקצוע ובכל מעמד.
זהו מאבק לא פשוט, משרד האוצר מגלה התנגדות גדולה לכל בקשה.
אנו מקווים להיות אנשי בשורות בקרוב. נמשיך לעדכן אתכם.
תוספת 2% על פי ההסכם עם המרכז לשלטון מקומי
לפי הסכמה עם משרד האוצר אושרה תוספת של 2% לדרגות הנמוכות של עובדי הרשויות. הצלחנו להשיג החלת הסכם זה גם על העובדים הסוציאליים. אנו בישורת האחרונה של המו"מ מול השלטון המקומי בדבר חלוקת 2%. התוספת תהיה שקלית לעובדים בדרגות הנמוכות, אך ההסכם עדיין לא נחתם בעקבות דרישות נוספות שלנו לתיקון עיוותים. אנו עושים מאמצים רבים כדי להגיע לחתימה בהקדם – נמשיך לעדכן אתכם.
LIKE A ROCK STAR :)  "סיבוב הופעות" של נציגי האיגוד ומפגשים רבים עם השטח
אנו באיגוד מבינים את החשיבות שבקשר האישי והישיר עם העובדות והעובדים הסוציאליים בשטח. בעידן האינטרנט והפייסבוק קל לשמור על קשר רציף, אך אין זה תמיד מספיק כדי להבין לעומק את המשמעויות של נושאים מורכבים בתנאי שכר והעסקה.
צפרא, יו"ר האיגוד, יושבי ראש המחוזות, בועז ונעה מזכירי החטיבה מסיירים ברחבי הארץ ועושים מאמצים להגיע ללשכות רווחה, עמותות וארגונים ומקומות נוספים המעסיקים עו"סים. כל זאת במטרה לקיים מפגשים בלתי אמצעים עם העובדים בשטח, להסביר להם על הזכויות והתנאים שלהם, על צו ההרחבה ולענות על שאלות פרטניות וכלליות כאחד.
רק בחודשים האחרונים ביקרנו בצפת, עפולה, אשקלון, עכו, באר שבע, ירושלים, מכללת ספיר, חיפה, תל אביב, בר אילן, אריאל, רכסים, רמת ישי, האוניברסיטה העברית, רחובות, ראשון לציון ועוד ועוד.
אם ברצונכם שנגיע אליכם להרצאה ושיחה עם העובדים נשמח לעשות זאת! שלחו מייל לנעה עמיר ואנו נגיע בהקדם. noaa@histadrut.org.il
תמונה 3תמונה 4תמונה 5
איסור אימוץ ללהט"ב – מדיניות חשוכה
בשנת 2017 המדינה צריכה להבין שלהט״ב זה נורמלי. אלה נשים ואנשים שהינם חלק מאיתנו, הם יכולים להיות הילדים שלנו, האחים שלנו, החברים שלנו, עמיתים לעבודה או שכנים שלנו. ברגע שאנחנו מתייגים אותם כשונים אנו מתייגים את עצמנו ככאלה. העובדים הסוציאליים רואים בכל האוכלוסיות שווי זכויות, ולכן איננו יכולים להשלים עם אג׳נדה שמרנית וחשוכה, שהתוצאה שלה היא אי שוויון וחוסר כבוד לאדם באשר הוא אדם.
אנו, העובדים הסוציאליים יודעים כיצד לבחון יכולתו של תא משפחתי, בין אם הוא חד מיני או הטרוסקסואלי, לגדל ילד באהבה ובכבוד ולהעניק לו את כל הצרכים הדרושים. מדיניות של איסור נישואים גאים, איסור פונדקאות ועתה גם איסור אימוץ לקהילת הלהט״ב, היא החלטה שמרנית וחשוכה ואנו מקווים ששופטי בג״צ ידחו אותה מכל וכל.
אלו הדברים שאמרה צפרא דוויק, יו"ר האיגוד בשבוע האחרון בראיונות רבים לתקשורת. לעובדים הסוציאליים תפקיד מרכזי בעיצוב מדיניות הקשורה לעבודה הסוציאלית, בתוכה גם תחום האימוץ. אנו מאמינים כי עלינו להשמיע קול שפוי ולהילחם ללא חת באפליה מכל סוג שהיא מתוך אמונה בשוויון זכויות ומתוך ידע מקצועי כאחד.
הנה קישורים למקצת הראיונות של צפרא: YNET   וואלה
תמונה 6
מסעו"ס – משלחת האיגוד לפולין
במהלך יוני האחרון יצאה המשלחת הראשונה של האיגוד למסע לפולין בסימן העזרה ההדדית בתקופת השואה וברוח העבודה הסוציאלית. זה היה מסע חשוב ומטלטל. המסע כלל מפגשים עם עובדים סוציאליים בפולין החיים היום במידה שצלן הכבד של הזוועות שנעשו בה לא יימחה.
עו"ס חני שר, מנהלת מרכז יום לקשיש של עומתת "אור" ברמת גן, היטיבה לבטא את חוויותה במסע.
"כשהייתם בבית הספר למדתם שים המלח הוא המקום הנמוך ביותר בעולם. את המקום הנמוך ביותר בעולם, שבו אנו עומדים עכשיו, לא ברא האלוהים אלא יצר האדם". כך אמר לנו יקי גנץ המדריך בעומדנו במחנה ההשמדה אושוויץ- בירקנאו.
ב- 4.6.17 יצאה בפעם הראשונה במסגרת איגוד העובדים הסוציאליים קבוצת עובדים למסע לפולין בראשותה של צפרא דוויק יו"ר האיגוד. חברי הקבוצה הגיעו ממקומות שונים בארץ , ממגוון של תפקידים ועם נגיעות אישיות שונות לשואה, אך איחד את כולנו הרצון לנסות ולהבין את אותה תקופה אפלה בתולדות העם היהודי. כך יצאנו לדרך עם לא מעט חששות ממה שצפוי לנו, אך מתוך אמונה שנוכל לתמוך האחד בשני לאורך המסע שעומד בפנינו.
את המסע ליווה יקי גנץ, מדריך מופלא שאין שני לו. יקי שרואה בהנצחת השואה משימה רבת חשיבות, בנה עבורנו מסלול שהמחיש לנו 3 נקודות מרכזיות : פולין ויהדות פולין לפני המלחמה, שואת היהודים והגבורה. המראות להם נחשפנו לוו במידע היסטורי, אך לא פחות חשוב, בעדויות ותיאורים מהתקופה ההיא.
מסענו עבר בתחנות רבות:
בוורשה- בה סיירנו במוזיאון ההיסטורי ליהדות פולין בו יכולנו להתרשם מהתרבות העשירה של יהודי פולין, בבית הקברות היהודי, בגטו, בעיר העתיקה ובמסלול הגבורה.
במחנות העבודה וההשמדה- טרבלינקה, מיידנק, פלאשוב, אשוויץ- בירקנאו, אושוויץ 1, ובבורות ההריגה ביער לופוחבה.
בערים ובעיירות בהן היו קהילות יהודיות ענפות שנכחדו – טיקוצין, לובלין, קרשניק, ליזענסק, וואנצ'ט,מרקובה וטשביניה.
בקרקוב – בה סיירנו ברובע היהודי המרשים ושמענו את סיפור הגטו.
הזכרנו את חסידי אומות העולם, שחלקם שילמו בחייהם על הצלת יהודים במלחמה, ושמענו את סיפורי הגבורה של הלוחמים היהודים בקרקוב ובוורשה.
כחלק מהמסע ערכנו  טקסים לזכרם של הנספים במספר אתרים. טקסים מרגשים בהם לא נשארה אף עין יבשה שהסתיימו בשירה רמה של המנוננו, התקווה.
ביום האחרון למסע קיימנו מפגש עם עובדים סוציאליים פולנים. היה מעניין לשמוע על עבודתם של הקולגות, על תהליך הלמידה וההכשרה המעשית, על צורת העבודה וכמובן על תנאי השכר.
המסע הותיר אותי עם שאלות שאינן פתורות: איך ניתן להבין את הרוע גם כשאנו עומדים מולו שרידיו בפולין ? איך אפשר לקלוט את תעצומות הנפש והגוף של השורדים את הזוועות הנוראיות? ייקח לי עוד ימים רבים וארוכים לעבד את שמונת הימים על אדמת פולין בעקבות הקהילה היהודית שנעלמה ומיליוני היהודים ממדינות רבות שאינם עוד.
בשם כל חברי למסע ברצוני להודות לצפרא דוויק, יו"ר האיגוד, למירלה מיכאלוביץ ולנגה וייס שדאגו לתכנון וללוגיסטיקה, וליקי המדריך, על החוויה המעצימה והמרגשת.
משלחת נוספת תצא במהלך אוגוסט. נעדכן אתכם לקראת ההרשמה למשלחות בשנה הבאה.
תמונה 7
תמונה 8
סמינר הכנה לעולם העבודה לסטודנטים לעבודה סוציאלית
בתחילת חודש יוני קיימנו, זו השנה השנייה, סמינר הכנה לעולם העבודה לסטודנטים לעבודה סוציאלית לקראת סיום לימודי התואר הראשון בהובלתם של נעה ובועז, מזכירי החטיבות באיגוד.
איגוד העובדים הסוציאליים שם לו למטרה לחנוך וללוות את העובדות והעובדים הסוציאליים החדשים בעולם העבודה, להעצים את הידע שלהם ולסייע להם בהבנת זכויותיהם והסתגלותם לעולם החדש אליו הם יכנסו בשנה הבאה.
הסמינר התקיים במכון למנהיגות בינלאומית בבית ברל ואליו הגיעו כ-100 סטודנטים מבתי הספר השונים הפזורים בארץ (בן גוריון, אשקלון, תל אביב, ספיר, צפת, תל חי, חיפה, העברית ורופין). במהלך הסמינר נחשפו הסטודנטים למציאות האדם העובד בחברה הישראלית כיום, למדו על מאבקי עובדים שצלחו דרך התאגדויות, שמעו הרצאות בנושא הכוח שבידי התאגדות עובדים בהנעת תהליכים והחשוב מכל – למדו על תנאי ההעסקה וזכויות המגיעות להם וכיצד לדרוש אותם מהמעסיקים.
היה תענוג לראות כי דור העתיד של המקצוע מורכב מאנשים ערכיים, נמרצים ומלאי רצון לעזור ולהשפיע על החברה הישראלית.
תמונה 9תמונה 9תמונה 10תמונה 12
קשרים בינלאומיים
האיגוד חבר בארגון איגודי העובדים הסוציאליים האירופאי. נציגנו, בראיין אוסלנדר, אף נבחר ומכהן כגזבר האיגוד האירופאי וחבר המזכירות. האיגוד הבינלאומי מקיים כנס מקצועי כל שנתיים במדינה אחרת שמבקשת לארח. הצעתנו לארח את הכנס בישראל בשנת 2019 נדחתה בשל הכנסת שיקולים פוליטיים מצד האיגוד הבינלאומי. איגוד העו"ס הוא ארגון א-פוליטי ואנו מכבדים כל אדם באשר הוא אדם.
עם זאת, אנחנו שוקלים לפתוח את הכנס הארצי שיתקיים בשנת 2020 ככנס בינלאומי ולהזמין איגודי עובדים סוציאליים מארצות אחרות לקחת בו חלק.
תמונה 13
עו"סים יקרים,
במקביל לכל אלו אנו ממשיכים לטפל במאות פניות פרט של עו"סים במקומות העבודה השונים. צוות האיגוד זמין אליכם ובשבילכם ונשמח לסייע בכל דבר.
פרטי התקשרות של יושבי ראש המחוזות, ראשי החטיבות, מנהלת המשרד ויו"ר האיגוד תוכלו למצוא בקישור זה: פרטי התקשרות
נמשיך לשמור על קשר,
קיץ נעים.
שלכם,
צפרא וצוות איגוד העובדים הסוציאליים
http://www.pulseem.co.il/Pulseem/ClientImages/3845///Man-and-Q-OPT1.gif
מסלול נמרץ הוא התחייבות להתמיד בעבודה בטיפול ישיר מספר שנים בשירות המעסיק, המכזה את העובדת בתוספת שכר. למעסיק אסור לסרב לקבל את ההתחייבות, ועליו לשלם לעובדת את התוספת בהתאם, גם אם אינו מעוניין בהתחייבות. עובדת בטיפול ישיר הינה עובדת אשר לפחות 50 % משעות עבודתה מוקדשות לטיפול בפונים.
במידה והעובדת בחרה מרצונה החופשי, ולא ביוזמת המעסיק, שלא להשלים את שנות ההתחייבות, המעסיק רשאי לנכות משרה את השכר שקיבלה בגין המסלול הנמרץ.
המסלול הנמרץ הוא דרך מצוינת לעובדת בראשית דרכה לשפר את שכרה באופן משמעותי!
טפסים למסלולים נמרצים ניתן להוריד באתר האיגוד. להורדת הטפסים לחץ כאן
חשוב לוודא עם המעסיק שהוותק לחישוב השכר מעודכן בהתאם.
בהצלחה!
/Pulseem/ClientImages/3845//00481dd43fd145e89a07de6cf3593044.png
http://www.pulseem.co.il/Pulseem/ClientImages/3845///bottom_pic_2.png