פורסם ב: מאת בקטגוריות אירועים, פעילות האיגוד.

http://www.pulseem.co.il/Pulseem/ClientImages/3845///header_people_3.png
http://www.pulseem.co.il/Pulseem/ClientImages/3845///title_Tzapra.png

עובדות ועובדים סוציאליים יקרים,

בפתחנו חג החירות והחופש שהוא גם חג האביב, חג שמבשר שינויים ופריחות. אני גאה ושמחה לשתף אתכם בהישגי האיגוד מהתקופה האחרונה שהם בעלי משמעות רבה על תנאי ההעסקה שלנו.
היה זה ברל כצנלסון שאמר "בנייננו אינו בניין אבנים, אלא בניין לבבות. אבן מונחת במקום שמניחים אותה, לב האדם תמיד מפרכס, תמיד זע ונע. בניין זה טעון תמיד התחדשות, בדיקה ובחינה, ותמיד יש לשאול האם הקו נטוי לעומת החזון".
כיו"ר האיגוד, עתיד העובדים הסוציאליים והמקצוע עומד לנגד עיניי ומנחה אותי במאבקים השונים שמטרתם להטיב את תנאי השכר והעבודה שלנו.
צו ההרחבה שנחתם על ידי יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, שר העבודה והרווחה, חיים כץ, שר האוצר, משה כחלון ואנכי, מוכיח כי גם כשהיעד רחוק וקשה להשגה, שווה להמשיך להילחם עבורו כי בכוחו לשנות חיי אלפים.
הצו מחיל לראשונה את תנאי השכר והתנאים הסוציאליים של העובדים הסוציאליים במגזר הציבורי על כ-8,000 עובדים סוציאליים במגזר הפרטי. צו ההרחבה, שנכנס לתוקף ב-1.3.17 הוא הישג היסטורי וחשוב המתקן עוול רב שנים של פגיעה בתנאי העסקתם של העובדים בליבת השירותים החברתיים. עוול זה הוא פועל יוצא של הפרטת השירותים החברתיים בישראל ויצר העסקה פוגענית של עובדים סוציאליים בשליחות המדינה.
בימים אלו אנו מקיימים כנסי הסברה על צו ההרחבה ברחבי הארץ. ההיענות רבה, של מעסיקים ועובדים כאחד וזהו סימן חיובי. מהרו להירשם לכנסים הקרובים המתקיימים באזורים שונים ברחבי הארץ.
מועדי הכנסים:
26.3.17 – כנס הסברה ירושלים, שטראוס 17 ירושלים, 16:30-19:00 – התקיים
25.4.17 – כנס הסברה באר שבע, יצחק רגר 1 ב"ש, 14:00-16:00 להרשמה: https://form.jotform.me/70814063886462
26.4.17 – כנס הסברה תל אביב והמרכז, ארלוזרוב 93 תל אביב, 16:30-19:00 להרשמה:https://form.jotform.me/70922434953459
7.5.17 – כנס הסברה אשקלון, החלוץ 1 אשקלון, 14:30-17:00 להרשמה: https://form.jotform.me/70813472550453
8.5.17 – כנס הסברה חיפה והצפון, ח'ורי 2 חיפה, 9:00-16:00 להרשמה: https://form.jotform.me/70922042497457
החודש חגגנו את יום ההוקרה לעובדות ולעובדים הסוציאליים בכנסת, אליו הגיעו למעלה מ-500 עו"סים והשתתפו בו חברי כנסת רבים. את היום הובילו חברות הכנסת אורלי לוי-אבקסיס ושולי מועלם-רפאלי שמלוות אותנו לאורך כל השנה. כיבדו אותנו בנוכחותם ובתמיכתם הבלתי מתפשרת שר העבודה והרווחה, חיים כץ ויו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן שהיו שותפים להענקת הפרסים לעו"סים מצטיינים שעליהם גאוותנו.
היתה זו במה מצוינת להעלות, להציף ולשתף את חברי הכנסת בהתמודדויות שלנו לאורך כל השנה, על השכר, העומס, האלימות והאתגרים הנוספים שנוכחים בחיינו המקצועיים. לפניכם טעימה קטנה מהיום המוצלח. מקווה לראותכם ביום ההוקרה הבא שיתקיים במהלך 2018.
/Pulseem/ClientImages/3845///%D7%A0%D7%99%D7%A1%D7%A0%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%9F.jpg
/Pulseem/ClientImages/3845///%D7%9B%D7%A0%D7%A1%D7%AA.jpg
/Pulseem/ClientImages/3845///%D7%9B%D7%A0%D7%A1%D7%AA2.jpg
/Pulseem/ClientImages/3845///%D7%9B%D7%A0%D7%A1%D7%AA3.png
בבוקר היום החגיגי נודע לנו על מקרה ההצתה המחריד של אחות קופ"ח בחולון, טובה קררו ז"ל. לדאבוננו הכתובת היתה על הקיר ואסון זה היה לשיא במקרי האלימות כלפי עובדי מערכת הבריאות וביניהם גם עובדות סוציאליות.
אנו, העובדים הסוציאליים מוחים על הפגיעה בעובדת ציבור ומזדהים עם כאבן ואבלן של חברותינו האחיות. לאות סולידריות הצטרפנו לשביתה ביום שלאחר הרצח. מזה מספר שנים אנו מתריעים על העדר אבטחה של העובדים הסוציאליים ברשויות המקומיות וחששנו שלא ירחק היום בו נגיע למקרה קיצון. נמשיך בעקשנות ובנחישות לפעול מול המשרד לביטחון פנים, משרד האוצר ומשרד הרווחה עד שנושא האבטחה וההגנה יוסדר. בהקשר זה ראוי לעדכן על התקדמות במאבק כנגד האלימות כלפינו; בשבועות האחרונים עצרה המשטרה דמויות מפתח שהפעילו טרור ברשת כנגד העו"סים ובאישור היועץ המשפטי הוארך מעצרם בשבוע נוסף. נכון לכתיבת דברים אלו הם עדיין במעצר וכולי תקווה שהצדק יעשה במהירות ובנחישות.
הכנס הארצי לעבודה סוציאלית שמתקיים אחת לשלוש שנים, יתקיים בנובמבר 2017 במלון דיוויד אינטרקונטיננטל בתל אביב. לחצו על ההזמנה לקבלת פרטים נוספים והשתתפות.
/Pulseem/ClientImages/3845///02911b57ffe3413f9df4bedb787b00f4..jpg

חברות וחברים יקרים, כאן באיגוד איננו נחים על זרי הדפנה ואני שמחה לעדכן שבנוסף לכל ההישגים, שינויים נוספים בדרך. בימים אלו אנו מנהלים מו"מ על תוספות שכר לדרגות הנמוכות בשלטון המקומי, בנוסף לתוספות השכר במגזר הציבורי הכללי, תיקוני דרגות למנהלי מרכזים, מו"מ על תנאי העסקתם של עו"סים אזרחים עובדי צה"ל, הגשנו תכנית לשינוי דרגות בכל שירות המבחן, המפקחים – מרכזים במחוז קיבלו דרגה נוספת לאחר מאבק ממושך וכשנה לאחר שצלח המאבק להענקת דרגה נוספת לכל המפקחים, עובדות משרד הקליטה קיבלו דרגה נוספת שמתאימה יותר לעבודתן הייחודית ובנושא המומחיות – הגענו להסכמה עם המועצה לעבודה סוציאלית ומשרד הרווחה שמי שהגיש את הבקשה עד ה-30.6.16 במסגרת האגודה והתבקש לתקן את עבודתו (בחינה) לצורך קבלת המומחיות, יוכל לעשות זאת במסגרת השירות שהאגודה מעניקה ועד חודשיים מיום קבלת ההודעה. תקצר היריעה מלפרט את עשרות הנושאים הרבים בהם אנו עוסקים…

אמשיך לעדכן אתכם ולשמור על קשר.
אתם מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה, בעיה ותהייה.
חג שמח!
שלכם,
צפרא דוויק
יו"ר האיגוד
/Pulseem/ClientImages/3845///%D7%97%D7%92%20%D7%A9%D7%9E%D7%97%20%D7%9E%D7%94%D7%90%D7%99%D7%92%D7%95%D7%93.jpg
מה חדש? תא חדש!

תא חדש נפתח במוסדות האיגוד – תא נוצ"ץ (נוער, צעירים וצעירות)

 

תחום הנוער והצעירים הינו תחום שנזנח מזה שנים רבות.
חברי התא, בראשה של עו"ס רונית אלקיים, יפעלו לשיפור תנאי שכרם והתמקצעותם של העו"סים העוסקים בתחום. בימים אלו שוקדים חברי התא על ניתוח המצב בשטח וזיהוי הצרכים.


במידה ואתם עוסקים בתחום או שהתחום מעניין אתכם והייתם רוצים לפעול לקידומו, אתם מוזמנים לפנות לרונית בדוא"ל: ronitblai@gmail.com או בטלפון: 050-5786469


חברי  התא:
רונית אלקים – יו"ר התא
ברק ענבל
יעקובי  נתנאל
לנדאו יפעת
קריספי עדי
שור עומרי

פרטים נוספים על פעילות התא בקישור בתחתית העמוד.

סקר תא הבריאות

צירי תא הבריאות מעוניינים לחזק את הקשר עם העו"סיות/ים במערכת הבריאות, דבר שיסייע בחיזוק התחום, בפתרון בעיות בשטח וביצירת רשת מקצועית לשיתוף ועזרה הדדית. לשם כך, העו"סים ממערכת הבריאות מתבקשות ומתבקשים למלא את הטופס המצורף בקישור. פרטיכם יגיעו ישירות לחברי התא ולא יעשה בהם כל שימוש אחר. 

למילוי הטופס לחץ כאן

בכל שאלה לגבי טופס ואופן מילויו, ניתן לפנות לעו"ס עדי שליט: adi.shalit@gmail.com
הידעת? מידע על האיגוד ומוסדותיו
http://www.pulseem.co.il/Pulseem/ClientImages/3845///Man-and-Q-OPT1.gif
איגוד העובדים הסוציאליים נוסד בשנת 1937 והוא האיגוד הדמוקרטי היציג של כל העובדים הסוציאליים בישראל
האיגוד הינו חלק מפדרציה של ארגונים החברים בהסתדרות החדשה.
בשנת 1974 יצא האיגוד משליטה של המפלגות והפך לוועד דמוקרטי ועצמאי בתוך מדעי החברה והרוח שהחברים בו בוחרים את הנהגתו ובשנת 1976 הפך לאיגוד עצמאי היושב בוועד הפועל של ההסתדרות.


האיגוד הינו גוף התנדבותי ומורכב ממספר מצומצם של אנשים בשכר שהינם:
א.      יו"ר האיגוד.
ב.      ארבעת יו"ר המחוזות: מחוז ת"א והמרכז, מחוז חיפה והצפון, מחוז ירושלים, והסביבה ומחוז ב"ש והדרום.
ג.       מזכיר חטיבה ארצי ומזכיר חטיבת המופרטים.


הבחירות לאיגוד מתקיימות כל 5 שנים ונבחרים חברים כדלקמן:
הוועידה הארצית:
מורכבת מ-159 צירים – עובדים סוציאליים הנבחרים ממקום עבודה או אשכול מקומות עבודה. הוועידה נפגשת לפחות פעם בשנה. הצירים עושים עבודתם בהתנדבות ותחלקים לפעילות במסגרת של תאים, וועדות ותחת המחוז אליו שייכים.
המרכז הארצי:
גוף המונה 36 חברים ומיוצגים בו ראשי התאים, ראשי הוועדות וחברי המזכירות הארצית. המרכז נפגש אחת לחודשיים.
המזכירות הארצית:
הועד המנהל של האיגוד, מורכבת מ-21 חברים הכוללים את:
יו"ר האיגוד, 4 יו"ר מחוזות, 16 נציגים הנבחרים ע"י צירי הוועידה לפי מפתח מחוזי בהתאם הגודל היחסי של המחוז. (8 ממחוז ת"א והמרכז, 4 ממחוז חיפה והצפון, 2 ממחוז ירושלים והסביבה ו-2 ממחוז באר-שבע והדרום).
המזכירות נפגשת אחת לחודש והיא הגוף שמנהל את האיגוד עפ"י הנחיות הוועידה ו/או המרכז.
תאים מקצועיים:
התא הוא יחידה ארגונית המייצגת מגזר מסוים הכפופה למוסדות האיגוד. יו"ר התא הנבחר הינו חבר המרכז הארצי. יו"ר התא וגם חברי התאים הינם צירים שעושים את תפקידם בהתנדבות. התאים הם:
תא בריאות, תא חומ"ש, תא עו"סים לחוק הנוער, תא המפקחים, תא עובדי זיקנה, תא עובדי פנימיות/ ילדים ונוער, תא עוס"קים, תא קציני מבחן, תא עו"סים לסדרי דין, תא תעסוקתיים, תא שיקום, תא קהילתיים, חטיבת עמותא, עובדי הגופים המתוקצבים, תא נוער וצעירים וחטיבת הגמלאים.
ועדות מקצועיות:
הוועדות הקבועות באיגוד הינן: ועדת איגוד מקצועי, ועדה למדיניות חברתית, ועדת הסברה וקשרים בינלאומיים, ועדה לקידום מקצועי, ועדת אתיקה, ועדת ארגון ותקנון, ועדת חוק העו"ס ועדת ביקורת וועדת קשרי עו"ס.
מועצת המחוז:
מועצת המחוז כוללת את כל הצירים שנבחרים במחוז והיא קובעת את מדיניות המחוז, בוחרת את חברי המזכירות מטעמה ובסמכותה להקים וועדות קבועות או זמניות עפ"י הצורך. בראש מועצת המחוז עומד יו"ר המחוז.
שירותי האיגוד:
האיגוד נותן שירות שוטף לכל חבריו בתחומים הבאים: שכר ותנאי עבודה ופרופסיה ובתחום החברתי.
שכר ותנאי עבודה:
השירות ניתן באופן שוטף לכל חבר באיגוד עפ"י מקום עבודתו. כל חבר רשאי לפנות ליו"ר המחוז בכל בעיה או שאלה בנושאים הרלוונטיים לאיגוד ע"מ לקבל את המענה המקצועי הנדרש. במידת הצורך ובהתאם למורכבות הבעיה יעורבו השירות המשפטי או ממומחים אחרים בהסתדרות החדשה וכל זאת בתיאום עם יו"ר המחוז.
התחום הפרופסיונלי והחברתי:
המענה בתחום זה באופן פרטני ניתן ע"י יו"ר המחוזות ובאופן כולל ע"י יו"ר האיגוד או מי שהסמיך יו"ר האיגוד לכך, דוגמת יו"ר תאים.


חשוב לדעת! חבר באיגוד העובדים הסוציאליים הוא עובד חזק יותר ולכן יש לו  את הגיבוי של האיגוד. עובד שאינו מאוגד חשוף לפגיעה וניצול ע"י המעסיקים.


אבני דרך והישגי האיגוד:
1937  ייסוד איגוד העובדים הסוציאליים.
1974  האיגוד הופך לדמוקרטי ולא מפלגתי.
1976  הסכם שכר ראשון לאיגוד המפריד אותו ממדעי החברה והרוח.
1996 התקבל בכנסת חוק העובדים הסוציאליים שמשמעו הסדרת העיסוק במקצוע העבודה  הסוציאלית.
2011  נקבע שכר מינימום לעו"ס הגבוה ב-35% אחוזים משכר המינימום במשק.
2012  נחקק חוק למניעת אלימות במוסדות למתן טיפול.
2015  הכרת המדינה במומחיות לעבודה סוציאלית כתוספת לשכר.
2016 חתימה על צו ההרחבה – שר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים חתם על צו המכיל את כל הזכויות הסוציאליות, תנאי עבודה ושכר מתוך ההסכם הקיבוצי של המגזר הציבורי על כל העו"סים בארץ כולל העובדים המופרטים.  


כתב:  עו"ס מומחה אריה אהרן
יו"ר מחוז ת"א והמרכז
איגוד עובדים סוציאליים
/Pulseem/ClientImages/3845//00481dd43fd145e89a07de6cf3593044.png
http://www.pulseem.co.il/Pulseem/ClientImages/3845///bottom_pic_2.png