פורסם ב: מאת בקטגוריות מכתבי תמיכה.

13.3.2011

שלום רב,

עצוב לנו בתחנות לבריאות הנפש בלעדיכם אבל אנו מבקשים לחזק את ידיכם ולהביע תמיכה מלאה במאבק שלכם.

כעמיתים העובדים יחד במשך עשרות שנים בתוך מערכת בריאות הנפש ועם שירותים אחרים בקהילה, לשכות רווחה, פקידי סעד, עו"ס במערכים לשעת חרום ועוד' אנו מכירים ומוכרים את התרומה החשובה והייחודית של חברנו העובדים הסוציאליים. אנו נפגשים מקרוב במקצועיות, באכפתיות ובמסירות הרבה בעבודה קשה למרות העדר תגמול כספי ראוי.

שיפור תנאי התעסוקה של העו"ס אינה מעשה של חסד אלא של תבונה הלוקחת בחשבון את התרומה של כוח עובדים יציב לאורך זמן, בהשוואה להעסקה של מטפלים מתחילים, בתחלופה גבוהה, שלא מספיקים ללמוד ולהתעשר מקצועית ובכך מדרדרים את רמת השירות. היענות לדרישות העו"ס בכל השירותים בהם הם עובדים תתרום לא רק לתיקון עוול לעובדים ברמה האישית אלא להעצמה ולשיפור התפקוד של האוכלוסייה כולה.

אנו יודעים כי העו"ס לא היו יוצאים לשביתה לו הייתה אפשרות אחרת לתקן את העוול שבהעסקת העו"ס בשירות הציבורי ובעמותות השונות.

אנו רוצים לשבח אתכם על החלטתכם לעמוד על הדרישה להשוות את תנאי השכר של עובדי עמותות למיניהן עם אלו של עובדי השירות הציבורי. בכך אתם פורצים דרך במאבק נגד ניצול מכפיר של  עובדים, גרימה לתחלופת עובדים מהירה מאד ולקריסה של שירותים חיוניים המסופקים על ידי יזמים פרטיים, וזאת בשל חוסר היכולת לגבש כוח מקצועי מיומן ונחוש שיוכל לשמור על איכות השירותים לאורך זמן.

היענות לדרישות שלכם אינה מעשה של חסד אלא תבונה חברתית והבנה כלכלית היכולה לראות מעבר לטווח המיידי הגלוי לעיין.

אנו מחכים לכם שתשובו לעבודה אך גם רוצים לחזק את ידיכם להתמיד במאבק.

 

חנה שטרום כהן

פסיכולוגית קלינית בכירה.

יו"ר פורם הפסיכולוגים והע"ס בבריאות הנפש למען רפורמה מטיבה.

נציגת הפסיכולוגים הקליניים במח"ר

חברת פורום ראשי ועדים ארציים של המח"ר  במשרדי ממשלה ובשרות הציבורי.

 

תגובה אחת על “תמיכת פורום הפסיכולוגים והעו"ס בבריאות הנפש למען רפורמה מטיבה, בעובדים הסוציאליים”

 1. עמליה

  לחנה ולפורום –
  תודה רבה על תמיכתכם – מחמם את הלב.
  מתאר בדיוק את מוקד הכרסום בהיקף ואיכות השירות (ברווחה, בבריאות הגוף והנפש, ובחינוך) עקב ההפרטה מדעת ולדעת שהממשלה בניצוח האוצר מובילים כבר שנים.
  מקוים שנניע שינוי ונשוב בהקדם.
  עמליה – עו"ס שיקום בטל"א.

  להגיב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים