פורסם ב: מאת בקטגוריות פברואר 2016, תא ילדים ונוער בסידור חוץ ביתי.

מהנעשה בתא ילדים ונוער בסידור חוץ ביתי

בחודשים האחרונים התא היה עסוק בעיקר בנושא תקינה. הכנו מסמך מקיף על התקינה הרצויה במסגרות חוץ ביתיות, הכולל את המצב המצוי והרצוי, תוך סקירה בין לאומית המסבירה גם את ההשלכות של תת תקינה על הטיפול שמקבלים ילדים בסיכון במסגרות חוץ ביתיות. המסמך הועבר למנהלת שירות ילד ונוער במשרד הרווחה וכן למנהלת השירות הסוציאלי במנהל לחינוך התיישבותי, פנימייתי ועליית הנוער (שני הגופים הגדולים שמפעילים סידורים חוץ ביתיים) לתגובה.

בנוסף התקיימה פגישה של האיגוד עם המנהל לחינוך התיישבותי, לגבי הבעיות בתנאי ההעסקה של העו"סים במסגרותיו. הנהלת המנהל הביעה רצון לקדם את הנושא ותתחיל לפעול מול הארגונים שמפעילים את כפרי הנוער, בהם העו"סים לא מקבלים את כל התנאים המגיעים להם. בנוסף המנהל מתחיל להיערך לצו ההרחבה. רצינו להגיד תודה לצפרא ולרועי על קידום התהליכים מול המנהל.

לסיום – התא התארח בפייסבוק של האיגוד, מה שהוביל לדיון מעניין בין עו"סיות בפנימיות לעו"סיות בקהילה – דיון שאנו מקווים שימשיך, באמצעות כנס או קבוצת חשיבה.

משפט אחד על פעילות עתידית:

המשך פעילות בנושא התקינה לאור ההמלצות שמסמך וכן המשך מתן מענה שותף לעו"ס במסגרות החוץ ביתיות. בנוסף, התחלנו לפעול על מנת שהעו"ס במסגרות החוץ ביתיות, אשר זמינות טלפונית גם לאחר שעות העבודה, יקבלו על כך תגמול הולם ולכן מעביר האיגוד בימים אלו סקר בנושא לחברות וחברי התא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים