פורסם ב: מאת בקטגוריות ועדה לקידום מקצועי, כתבות מוצגות.

נכחו:חנה גן, אהובה אוברשטיין, מירלה מיכלוביץ, רונית חיימוב, יעלי רוקח, מלי אורגד, חנין מורדי, יעל הרן סלוק.

אורחת:  גב' אילנה בן שחר –  יו"ר מערכת מידעו"ס

התנצלו:עטרה לוין, ויוי טלמור, שלמה זולטי, נורית יעקובוביץ, יפעת לנדאו, מיכל עמר.

 1. מידעו"ס:מטרת מפגש ההיכרות עם הגב' אילנה בן שחר היתה להגביר את המעורבות של העובדים בשטח בפרסום הישגים ותוכניות במידעוס.

אחת ממטרות הביטאון להפיץ ידע, מידע נגיש לכלל העו"סים. קריאה לדיאלוג, לשיח ורב שיח, כתיבת עמדה.המערכת מעודדת כתיבה, ותסייע לכל מי שירצה לכתוב, לפי ההנחיות. מטרה נוספת הינה לקדם את הקשר עם האקדמיה. פרסום השתלמויות לקידום העו"סים.

הועלתה הצעה לערוך סקר על מנת לקבל משוב מהקוראים האם הם קוראים את הבטאון, ומה לשנות במטרה להגביר מוטיבציה לקריאה וכתיבה בבטאון.

הוחלט:

 • אילנה בן שחר תביא את ההצעה לדיון עם חברי המערכת.
 • רונית חיימוב תכין סקיצה לשאלון.

בסיכום: קיים רצון רב לשותפות והזמנה להעלות  רעיונות וכתיבה שתבטא את השמירה על הרמה המקצועית. ניתן להעזר באהובה אוברשטיין, יעל רוקח ורונית חיימוב שהן הנציגות של הועדה במערכת מידעוס.

 1. הכינוס הארצי ה-18 של העובדים הסוציאלים: עדכון ע"י חנה גן ויעל הרן סלוק

נציגות הועדה בצוות ההיגוי של הכינוס: חנה גן, יפעת לנדאו, עטרה לוין, יעל הרן סלוק.יתקיים בימים שני, שלישי, 24-25 בנובמבר 2014 בנושא:"ערכים ומערכות" "מקצועיות, מציאות ומה שביניהן" במלונות דויד אינטרקונטיננטל ודן פנורמה, תל אביב.

הערות של חברי הועדה אשר יועברו לועדה הארצית של הכנס:

 • רבע שעה להצגה הינו זמן ברוטו ואינו מספיק לשאילת שאלות.
 • המציג האחרון במושב "משלם את המחיר" לא נשאר לו זמן להציג.
 • תכנית אומנותית בכינוס: מוצע לפנות לאנשים בתוך האיגוד, למשל: עו"סים שעוסקים ביוגה צחוק, תיאטרון קהילתי, וכדומה.
 • סדנאות בכינוס: גם כאן מוצע לפנות לאנשים בתוך האיגוד, למשל – יש עו"סים שעוסקים בדמיון מודרך. מוצע לפנות באופן רשמי לצירים לסייע בחיפוש אחר עו"סים בעלי מיומנויות מתאימות לסדנאות.
 • מומלץ לוודא איזון נכון בין הרצאות לסדנאות.
 1. אקדמיה: דיווח ע"י חנין מורדי
 • רונית חיימוב , דוקטורנטית באוניברסיטה העברית, ספרה על הקשר עם דר' לורן מהאוניברסיטה העברית,שמחקרה הצביע שקיים פער בין תפיסת האקדמיה את השטח ולהיפך. מהיכרותה את האקדמיה והשטח יכולה להוות נכס בהצפת הבעיה וחשיבה במטרה לשינוי התפיסה. הוחלט להזמין את דר' לורן לאחת מישיבות הועדה – באחריות רונית חיימוב.
 • ויוי טלמור וחנין מורדי לקחו על עצמן ליצור קשר עם מנהלי התכניות ללימודי המשך באקדמיה, במטרה לשתף פעולה. מתוכנן מפגש של הועדה עם מנהלי היחידות ללימודי המשך – באחריות ויוי וחנין.
 1. השתלמויות: עדכון ע"י מירלה מיכלוביץ

בעקבות יוזמה של חברי הועדה לקיום השתלמויות בעל הארץ, התקיימה ישיבה עם יו"ר האיגוד בהשתתפות כל יו"רהמחוזות, שבסיכומה הוחלט על הנגשת ההשתלמויות בכל מחוז, על פי הפרוט הבא:

 • מכללת אתגר: בשלב זה שני קורסים:1. "חשיבה וחשיבה יצירתית" (40 שעות)  2. "קורס גישור" (60 שעות) מוכרים לגמול השתלמות (בשעות הבוקר ובשעות אחה"צ) בערים: תל אביב, ירושלים, חיפה וב"ש. הועבר מידע במייל ע"י יו"ר המחוזות לצירים.
 • המכללה הכלכלית נתניה: במו"מ לקורסים לגמול השתלמות.
 • השתלמויות כלליות באיגוד: מתוך שאלוני משוב הובעה שביעות רצון גבוהה של המשתתפים בהשתלמויות חורף.
 • לנוכח הביקוש להשתלמות באילת, מתוכננת השתלמות שם עד סוף שנת 2014.

הועדה תשמח לקבל הצעות לנושאי השתלמויות ומרצים מתאימים – מוזמנים לפנות למירלה או לנציגכם המחוזי בועדה.

בעקבות פניות רבות בנושא גמול-השתלמות הוחלט לקיים מפגש למידה בהובלת מירלה לצירים מהמחוזות, על מנת להנגיש את המידע בנושא גמול השתלמות לצירים ומהם לכלל העובדים. על המועד תבוא הודעה באחריות מירלה וחנה.

 

רשמו – יעל הרן-סלוק וחנה גן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים